Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonunda Ben de Sevdim - Victoria Alexander
#1
Sonunda Ben de Sevdim - Victoria Alexander / Kitap Özeti 


Alıntı:
1854 yılında Londra'da evliliğe kesinlikle karşı olan dört yakın arkadaş birer şilin ve bir şişe kaliteli konyağın ödül olarak belirlendiği bir bahse tutuşurlar. Aralarında bekâr kalan son erkek bahsin galibi olacaktır.Ve kazanan Oliver Leighton'dır. Sonuçtan hiç memnun olmasa da.. Bahsi kazanmanın heyecanı kontun arkadaşlarını evlilik yüzünden kaybetmesinin acısını hafifletmemiştir. Aşkına ve arzusuna değen bir genç hanımla tanışabilirse evlilik kararı alabileceğine inanmaktadır.
Güzelvirgulll.gif dikbaşlı Leydi Kathleen MacDavid yüzlerce yıllık laneti bozmak adına görgü kurallarını göz ardı edip Norcroft Kontu'nu baştan çıkararak evliliğe ikna etmesi gerektiğini bilmektedir. Bu öyle bir lanettirki yıllar önce çok sevdiği kocasınıvirgulll.gifanne babasını ve yakınlık duyduğu tüm erkekleri kaybetmekle kalmayıp ailede kimse bu lanet yüzünden çocuk sahibi olamamıştı. Lanete göre çok uzun yılar önce iki aile arasında kan davası sürmekte idi. Bu aileler sonunda bir anlaşma yaptılar.Bu anlaşmaya göre iki aile arasında bir evliki olacaktı ama bu gerçekleşmedi. Ailesinin üyelerini bu kan davasında kaybedeb bir kadın bu iki aileyi lanetledi ve olaylar böylece gelişmeye başladı.


Leydi Kathleen MacDavid lanete son vermek uğruna cesaret göstererek Londra'ya gitmek üzere teyzesi ile Norcroft Kontu ile evlenmek üzere yola çıkar. Norcroft Kontu'nun malikanesinin olduğu yere ulaştığında bir kaza olur ve hafızasını kaybeder. Teyzesi Norcroft Kontu'nu adının yazılı olduğu boş zarf ile kızı tanımıyormuş gibi yaparak Norcroft Kontu'nun malikanesinde kızı bırakarak gider. Oliver kıza hiç güven duymamaktadır ama etkisine girmektede fazla uzun sürmez. Oliver annesi kızı malikanede iyileşene kadar kalması için Oliver ikna eder. Kathleen hafıza kaybı dolayısıyla hiçbir şey hatırlamamaktadır. Kathleen kısa süre sonra konttan hoşlanmaya başlar. Malikanede hasat balosu düzenlenmektedir. Oliver sonunda Kathleen den ayrılamayacağını anlar ve ona evlenme teklif etmek için zaman kollar. Bu sırada Kathleen amcası ondan ve teyzesinden haber alamadığı için iz sürerek Kathleen ve teyzesinin yerini bulur ve malikaneye gelir. Kathleen amcasıyla balo sırasında karşılaşır ve bir anda hafızası yerine gelir. Kathleen ve amcası odada konuşurken


Oliver onları basar önce çok öfkelenir ama sonra olanları ona anlattıklarında inanamaz ve oradan ayrılma kararı alır.. Kathleen Oliverı ikna etmek için savaşmak ister. ama başarılı olamaz. Oliver ın annesi oğlunun malikaneden ayrılmasını istemediğinden Kathleen amcası ile işbirliği yapar ve oğluna engel olabilmek için devamlı terslikler çıkarır. Sonunda Oliver bir yere gidemez ve Kathleen ayrılamayacağını iyice anlamıştır ve onunla evlenmeğe karar verir. Ama oliverin başına gelen aksiliklerden Kathleen kendini sorumlu tutar ve evliliğe yanaşmaz. Bu sever Oliver onu ikna çabasına girer. Sonunda Kathleen ikne eder ve evlenirler.


Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi